Ponosni na svoja postignuća i ostvarene strateške ciljeve, 2024. zajedno idemo po novu pobjedu & povijesni, 3. uzastopni mandat!

Ponosni na svoja postignuća i ostvarene strateške ciljeve, 2024. zajedno idemo po novu pobjedu & povijesni, 3. uzastopni mandat!

(VIDEO/PHOTO) 34. rođendan HDZ-a, stožerne stranke hrvatskog naroda. Tradicionalna proslava na stadionu NK Jarun u Zagrebu: vijenac kod spomen-ploče dr. Tuđmanu, sjednica Nacionalnog odbora Zajednice utemeljitelja „Dr. Franjo Tuđman“, nogometna utakmica, druženje članova i simpatizera… Prije Jaruna, održana je sjednica Nacionalnog odbora HDZ-a. Predsjednik Andrej Plenković: U gotovo tri i pol desetljeća HDZ je predvodio sve ključne procese u suvremenoj nacionalnoj povijesti. Predvodit ćemo zemlju i u ovom desetljeću ubrzanog razvoja, u kojem ćemo - uz pomoć rekordnih 25 milijardi € bespovratnih EU sredstava za koja se naša Vlada RH izborila - sustići države koje su puno, puno prije nas dobile mogućnost koristiti benefite pripadnosti Europskoj uniji.

Postignuća, ponos, pobjeda! 34 su nam godine tek!

hdz34 w okom1

 

Znamo tko smo & kamo idemo!
Obilježavamo 34. obljetnicu osnutka HDZ-a uz trajnu zahvalnost velikanu dr. Franji Tuđmanu, hrvatskim braniteljima i utemeljiteljima naše stranke - poručio je predsjednik HDZ-a i Vlade RH u obraćanju na sjednici Nacionalnog odbora Zajednice utemeljitelja HDZ-a „Dr. Franjo Tuđman“ na zagrebačkom Jarunu:

- U ovih gotovo tri i pol desetljeća postojanja HDZ je predvodio sve ključne procese u suvremenoj nacionalnoj povijesti, od izlaska iz komunizma i uvođenja demokracije, preko obrane i oslobođenja Hrvatske, do ulaska u NATO i Europsku uniju, a odnedavno i članstva u Schengenu i europodručju.

hdz34 w okom2

Izgradili smo Pelješki most, ostvarili san o teritorijalnom spajanju Lijepe Naše! - dodao je Andrej Plenković, najavivši da je pred Hrvatskom sada novi kapitalni proces, „koji će također predvoditi HDZ“:

- Slijedi desetljeće ubrzanog razvoja u kojem ćemo, uz pomoć nezapamćenih 25 milijardi eura bespovratnih EU sredstava za koja se naša Vlada izborila, sustići države koje su puno, puno prije nas dobile mogućnost koristititi benefite pripadnosti Europskoj uniji!

Prebrodili smo i pandemiju i energetsku krizu, a uz euro i Schengen čeka nas rekordna turistička sezona!

Ponosni na svoja postignuća i strateške ciljeve koje smo ostvarili, Iduće godine, zajedno, idemo po novu pobjedu, po novo povjerenje birača i povijesni, treći uzastopni mandat na čelu Hrvatske! - zaključio je predsjednik Plenković.

1

 

Na sjednici na Jarunu govorio je i Mario Kapulica, prvi čovjek Zajednice utemeljitelja HDZ-a „Dr. Franjo Tuđman“.

2

hdz

hdz

hdz

hdz