DAN HRVATSKOG NARODA U CRNOJ GORI

DAN HRVATSKOG NARODA U CRNOJ GORI

Župan Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Dobroslavić i Gradonačelnik grada Dubrovnika I predsjednik GO HDZ-a Dubrovnik, Mato Franković sudjelovali su u Tivtu na obilježavanju Dana hrvatskog naroda u Crnoj Gori, koji se slavi 13. siječnja u spomen na dan donošenja moći sv. Tripuna u Kotor. Prepuna sportska dvorana s brojnim uzvanicima iz Hrvatske i Crne Gore među kojima i ministar vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske, Gordan Grlić Radman, veleposlanik Grubišić, zastupnica u EU parlamentu Sunčana Glavak, izaslanik predsjednika Crne Gore, tri razriješena proeuropska ministra u Vladi CG i brojni drugi. Publika je odlično primila sjajan nastup klape Intrade. Uzorni domaćini i ovaj put bili su predsjednik Hrvatskog nacionalnog vijeća Crne Gore Zvonimir Deković i predsjednik Hrvatske građanske inicijative Adrijan Vuksanović. Hrvati su autohtoni narod u Crnoj Gori, malobrojni su, ali su vrijedni i ponosni čuvari iznimne baštine svojih predaka, kojom se s pravom ponose, ali koja predstavlja i golem udio u ukupnoj baštini našega južnog susjeda.

hdz

hdz

hdz

hdz